Používáním tohoto webu souhlasíte s ukládáním cookies (viz Podmínky používání). Cookies jsou nutné pro fungování webu. Rozumím

04/22 Úsporný tarif pro bytové domy

Příspěvek na elektřinu a plyn pro zákazníky v bytových domech

Příspěvek je určen pro domy s byty (bytové domy), které odebírají elektřinu nebo plyn pro celý bytový dům a v plynovém nebo elektrickém kotli (nebo jiném podobném zařízení) zajišťují vytápění a společný ohřev vody. Smlouvu s obchodníkem zde mají uzavřenou nejčastěji společenství vlastníků jednotek nebo bytová družstva.

Letos obdrží pomoc všechny domácnosti automaticky. Pro získání příspěvku v příštím roce ale bude muset zákazník, tedy typicky SVJ, předat do 30. listopadu 2022 informaci o počtu bytů distributorovi elektřiny nebo plynu, tj. subjektu, se kterým má uzavřenu smlouvu o připojení. Nikoliv tedy obchodníkovi, se kterým má uzavřenu smlouvu o dodávce. Distributor tento údaj předává operátorovi trhu a ten pak s dalšími informacemi a finančními prostředky obchodníkům. Obchodník je pak povinen zohlednit příspěvek do nejbližší zálohy nebo vyúčtování zákazníkovi.

Údaj o počtu bytů je nutnou podmínkou pro získání příspěvku.


Příspěvek na teplo

Příspěvek na teplo je určen pro domy s byty (bytové domy), které odebírají teplo na vytápění a teplou vodu z centrálních teplárenských zdrojů. Smlouvu s dodavatelem zde mají uzavřenou nejčastěji společenství vlastníků jednotek nebo bytová družstva. Návrh však dopadá i na rodinné domy využívané k bydlení, které jsou připojeny na systém centrálního zásobování.


Letos obdrží pomoc všechny domácnosti automaticky. Pro získání příspěvku v příštím roce ale bude muset zákazník, tedy typicky SVJ, předat do 30. listopadu 2022 informaci o počtu bytů využívaných k bydlení dodavateli tepelné energie. Dodavatel tepelné energie předá tento údaj operátorovi trhu a ten pak s dalšími informacemi a finančními prostředky zpátky dodavatelům. Dodavatel tepelné energie je pak povinen zohlednit příspěvek do nejbližší zálohy nebo vyúčtování zákazníkovi.

zdroj : Energiezamene.cz

MPO - další informaceDalší informace zde, otázky a odpovědi na MPO

Odkaz na Nařízení vlády ze dne 24.8.2022
Aktuality

04/22 Úsporný tarif pro bytové domy 30.08.2022

Příspěvek na elektřinu a plyn, teplo pro zákazníky v bytových domech, kalkulačka . Předání počtu bytů distributorovi je nutnou podmínkou pro získání příspěvku.

03/22 Tisková zpráva MMR 11.04.2022

Lidé mají právo na přesné a jasné vyúčtování za teplo a teplou vodu

02/22 Poplatek za komunální odpad Praha 10.01.2022

S účinností od 1. ledna 2022 vstupuje v platnost nová obecně
závazná vyhláška č. 17/2021 Sb. hl. m. Prahy, o místním poplatku za odkládání komunálního
odpadu z nemovité věci, a zároveň dochází ke změně systému správy poplatku za…

01/22 Aktuální provozní informace COVID-19 10.01.2022

Všechny provozovny společnosti jsou pro veřejnost otevřeny v rámci běžných otvíracích hodin. Vzhledem k současné epidemiologické situaci dávejte prosím přednost elektronické formě komunikace z důvodu ochrany zdraví našich zaměstnanců i klientů.<…

(07/20) Oznámení 21.10.2020 21.10.2020

Oznámení o úpravách vyplývajících z nařízení vlády ze dne 21.10.2020

(06/20) Podvodné návrhy na zápis změny do rejstříku SVJ 16.10.2020

Podvodné návrhy na zápis změny do rejstříku SVJ